Texas - Louisiana

Tommiks Teksas'ları seyahat çıkmadan önce hazine sandıklarından gün yüzüne hafızalara çağırma zamanı. Alamo Kalesi, kovboy çiftlikleri, Rodeo çılgınlığı ve güneyin en güzel şehirleri: Uzay çağına yakışır Houston, mimari tarihi ile bir Avrupa kentini andıran San Antonio, yarasalarıyla Austin. Gezinin ikinci kısmı Louisiana'da kölelikten beslenen plantasyonlar, Lafayette ve Fransız mimari dokusu, acılı yemekleri, timsahlarıyla ve tabii ki jazz müziği ile New Orleans. Son durak ise Houston'da, Johnson Uzay Merkezi'nde uzay çağını keşif. A.B.D.'nin güneyinde Teksas ve Louisiana eyaletlerinin söylencelerini ve gerçek hikayelerini görüp tanıma imkanı bulacağınız ve bu yörelerin doğal güzelliklerini tatmak için keyifli ve rahat bir yolculuk.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletlerinde 14 günlük bir rahat yolculuk,
 • A.B.D.'nin güneyinin keşfi
 • Gerçek bir çiftlikte konaklama ve kamp ateşi
 • Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları muhteşem manzaraları izlemek için tekne gezisi
 • Fort Worth'da rodeo
 • Nottoway'de plantasyonda konaklama
 • Bayou Beef'de bataklıkta tekne gezisi :timsahlar, ağaçlar kuşlarla doğal yaşamı gözlemlemek
 • New Orleans gecelerini ve müziğini keşfetmek için şehir merkezinde konaklama
 • Johnson - Nasa Uzay Merkezi gezisi
 • 1.günden 14.güne İngilizce rehberlik hizmetiyle garanti depar

1. Gün Houston

Houston'a Havalimanı'na iniş. Karşılama, otele transfer ve konaklama.

2. Gün Houston - San Antonio

Sabah, San Antonio'ya hareket. San Antonio, iyi korunmuş tarihi mimari bir mirasa sahiptir. Meksika usulü öğle yemeğinin ardından Kolonyal binalar ve Viktorya dönemi evleri ile hoş bir şehir gezisi: Paseo Del Rio, La Villita, eski Meksika mahalleleri, tarihi Sam Houston Kalesi, İspanyol Hükümet Sarayı ve Texas tarihinin sembolü olan Alamo Kalesi. Meşhur Davy Crocket'in ve silah arkadaşlarının Meksika ordusuna karşı ülkeyi savundukları ve orada öldükleri Alamo Kalesi'nin savunulma süreci çok sancılı ve her iki taraf içinde kahramanlıklarla dolu geçmiştir. Bu konu zamanla efsaneleşmiş ve vazgeçmemek sonuna kadar mücadele etmek için "Alamo'yu unutma" sözüyle hatırlanmaktadır. Gezinin ardından otele giriş ve öğleden sonra renkli ve hareketli nehir kıyısında yürüyüş yapmak ve çevreyi keşfetmek için serbest zaman.

3. Gün San Antonio

Kahvaltının ardından San Antonio Ulusal Tarih Misyon Park'a hareket. Burada 5 İspanyol Kolonyal Misyonu'ndan 4'ü bulunmaktadır. Mission Concepcion, Mission San José, Mission Espada. Tüm bu dört misyon kilisesinin hala düzenli hizmet veren aktif Katolik cemaatleri var. Gezinin ardından Kovboy usulü öğle yemeği için şehre dönüş. Öğleden sonra Buckhorn ve Texas Ranger Müzeleri gezisi. 1881 yılında kurulan Buckhorn, avcılık ve yaban hayvanları hakkında bir müze; dünyanın dört bir yanından yüzlerce nadir ve benzersiz hayvan türünü keşfedin. Sonraki durak, yüzlerce Texas Ranger eserini barındıran Texas Ranger Müzesi, revolverler, otomatik tabancalar, av tüfeği, rozetler, fotoğraflar ve çok daha fazlası. Akşam serbest zaman. Konaklama San Antonio'da.

4. Gün San Antonio - Hill Country - Bandera

Sabah, gür akarsuların aktığı yemyeşil tepeleriyle Hill Country'e hareket. Zengin çiftlikler, güzel evlerle çevrili tepelerin arasına kurulmuş "Dünyanın Kovboy Başkenti" Bandera'ya varış . Tepelerin arasında yer alan Bandera, zengin çiftliklerle ve görkemli konutlarla çevrili Kiliseye bakan şehir merkezindeki ana cadde boyunca kovboy kıyafetleri satan mağazalarla dolu. Meraklısı için bir cennet. Günlük çiftlik aktivitelerini keşfetmek için büyükbaş hayvancılık işletmesinde Silver Spur Çiftliği'ne gidiş. Gerçek kovboylarla iş başında tanışma. Kement gösterisi. Açık havada öğle yemeği. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve kamp ateşi. Çiftlikte geceleme.

5. Gün Bandera - Fredericksburg - Austin

Sabah çiftlikte serbest zaman. İsteyenler at binebilir. Öğleden sonra fazlasıyla Alman Fredericksburg'da mola vererek Austin'e gidiş. Texas'ın başkenti Austin country ve rock müziğin merkezidir. Şehir turunda pembe granitle inşa edilmiş aynı zamanda A.B.D.'de en büyük şehir meclisi binası, Texas Eyaleti yönetim merkezleri ve Victoria sitili evleri ile Old Pecan Caddesi. Daha sonra Meksika'dan gelen 75.000 ila 1,5 milyon yarasa ile gezegenin en büyük yarasa kolonisine ev sahipliği yapan ünlü Kongre Köprüsü'ne doğru devam. Kongre Köprüsü 1980'lerde yenilendiğinde. Bir çok kişi yarasaların yuvalarına dönmeyeceklerini düşünüyordu fakat bugün yine bu yararlı hayvanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları manzarayı seyretmek için tekne turu. Akşam yemeği ve konaklama.

6. Gün Austin - Forth Worth

Sabah kahvaltıdan sonra Fort Worth Dallas'a hareket. Yolculuk sırasında öğle yemeği. Bir zamanlar Uzak Batı'nın bir sınırı olduğunu hatırlatan binaları ile geçen yüzyılın atmosferini koruyan Fort Worth. Şehir gezisinde Sundance Meydanı, No.1 Yangın İstasyonu, Cattleman Derneği ve tarihi Stockyards Mahallesi görülecek. Öğleden sonra, bazı çiftçilerin büyükbaş hayvan sürülerini güderek caddeyi boydan boya geçişleri görülebilir. Akşamüzeri serbest zaman. Erken bir akşam yemeğinin ardından Stockyards Coliseum'da (Cumartesi) gerçek bir Rodeo deneyimi. Konaklama Fort Worth'da.

7. Gün Fort Worth - Dallas - Shreveport

Sabah kahvaltının ardından Dallas'a hareket. Cam ve çelik ormanı gökdelenlerle kaplı Dallas şehir gezisi: eski şehir parkı, Pionner Plaza, Eski Red Couthouse, çiftçi pazarı, Union istasyonu ve tarihi West End. Tüm dünyada neredeyse herkesin sempatiyle hatırladığı John Fitzgerald Kennedy'nin suikasta uğradığı yerin hemen yakınındaki Kennedy Memorial Plaza'da hüzünlü bir duruş ve o güne ait olayları keşfetmek için müze ziyareti. Geziden sonra Shreveport'a devam ederek Louisiana Eyalet sınırını geçiş. Akşam yemeği ve konaklama.

8. Gün Shreveport - Natchitoches - Natchez

Sabah kahvaltıdan sonra Natchitoches'e hareket. Kentin tarihi şehir merkezini gezdikten sonra Oakland ve Magnolia büyük üretim çiftliklerinin bulunduğu Cane Nehri Tarihi Park ziyareti. 19. Yüzyılda Fransız kökenli girişimciler tarafından oluşturulan bu büyük çiftliklerde iş gücü köleler ve Avrupa'dan getirilen sözleşmeli işçiler kullanılıyordu. Bu çiftliklerde büyük oranda pamuk üretimi yapılıyordu. Toplamda 65 tarihi yapı ve bir milyonun üzerinde eser, toprak sahipleri, köleleştirilmiş işçiler, gözetmenler, vasıflı işçiler ve kiracı çiftçilerin bakış açısıyla, tarımın evriminin hikâyesini ve İç savaş sonrasında köleliğin sonlandırılması sürecini keşif. Öğle yemeği. Öğleden sonra, Mississippi nehri kıyısında bulunan Natchez için yola devam. Natchez İç Savaş'ta hasar almamış bir şehir. Güzel Antebellum evleriyle iç savaş öncesi dönemin eserlerinin görülebildiği ender şehirlerden biri: Binalar, pamuğun krallığı, Mark Twain ve buharlı vapurları, kaçakçıların askerlerle ve birbirleriyle yarışı. Akşam yemeği ve geceleme.

9. Gün Natchez - Baton Rouge - White Castle

Sabah Lousiana'nın başkenti Baton Rouge'a hareket. Art Deco muhteşem mimarisiyle parlamento binasının rufundan görülen Mississipi Nehri ve şehrin panoramik manzarası ve Kırsal Yaşam Müzesi ile tamamlanan şehir gezisi. 19 yüzyıl kırsal yaşamına tanıklık etmek üzere açılan Kırsal Yaşam Müzesi bir açık hava müzesi; şeker imalathanesi, evler, bu topraklara ilk gelen öncülerden kalan bina kalıntıları. Öğle yemeğinin ardından Nottoway'e devam. Burası da Nachtez gibi büyük Antebellum evleriyle iç savaş öncesinin zenginliğini gözler önüne seriyor. Plantasyon (büyük üretim çiftliği) gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama çiftlikte.

10. Gün White Castle - Bayou Beef - Oak Alley - New Orleans

Bugün kahvaltıdan sonra Thibodaux Bölgesi'ne hareket. Timsah avcısı düz dipli bir tekne ile timsahlar, yılanlar, balıkçıllar ve ibislerin birlikte yaşadığı nehirde gezinti. Ardından yine İç Savaş'tan önce şeker kamışı tarlalarıyla kaplı büyük bir üretim çiftliği olan Oak Alley Plantasyonuna gidiş. Öğle yemeği ve çiftlik gezisi. Ardından New Orleans'a devam. Akşam New Orleans şehir merkezinde serbest zaman ve konaklama.

11. Gün New Orleans

Sabah, 18. yüzyılın başlarında bir Fransız mimar tarafından tasarlanmış Fransız Mahallesi'de, halen Fransızca isimleri korunan eski damalı sokaklarıyla panoramik gezi: Bourbon Caddesi, Royal Street, Bienville Caddesi; 250 yıllık dövme demir balkonlu sömürge tarzı evler, köyün merkezi Jackson Square, ve ABD'nin en eski katedrali St Louis Katedrali görülecek yerler arasında. Mississipi'ye doğru A.B.D.'nin en eski pazarlarından biri olan Fransız pazarı, Caz kulüpleriyle Bourbon Caddesi, limanda Fransız teknelerinden inen yolcular... Mississippi'de bir vapurda, caz atmosferinde öğle yemeği. Öğleden sonra ve akşam serbest. Konaklama şehir merkezinde.

12. Gün New Orleans - Avery Island - St Martinsville - Lafayette

Sabah kahvaltının ardından Avery Adası'nın karşısında bulunan karidesin başkenti Morgan City'ye hareket. Tropik bahçeleri, göçmen kuş rezervlerini ve ünlü Tabasco acı sosunun bitkisini keşif. Öğle yemeğinden sonra, Cajun ülkesinin gerçek başkenti olarak kabul edilen Saint Martinsville'in ziyareti; bu şehirde halen Fransız köklerine bağlı Fransızca konuşan birçok kişi yaşamaktadır. St-Martin-de-Tours Katolik kilisesini ziyaret ve Lafayette'e doğru devam. Saint-John Evangelist Katedrali, 450 yıllık meşe ağacı ve Belediye Binası ile şehir turu. Burası sokakları bölen açelyalar, irisler ve meşeler ve süsenlerle renkli bir şehir. Akşam yemeği Cajun spesiyalleri menüsü ile yöreye özgü "Fais Do-do", Batı Fransa'nın folk müziği, Afrika-Karayipleri halk şarkıları ve blues eşliğinde. Konaklama.

13. Gün Lafayette - NASA - Houston

Sabah kahvaltıdan sonra Charles Gölü yoluyla Teksas'a dönüş. A.B.D.'nin dördüncü büyük şehri ve petrol endüstrisi ile ünlü Houston'a varış. Öğle yemeği ve Apollo'nun iniş kalkışların kontrol merkezi olan NASA'nın en ünlü ve tarihi mekanlarından biri olan Johnson Uzay Üssü ziyareti. IMAX filmi izleme, sergiler, interaktif araçlar uzay yolculuğu kapasitenizi test etme fırsatı. Tüm bunların yanında kontrol odası ya da astronotların eğlence odası da ziyaret edilebilir. Öğleden sonra şehir turu: Tranquility Park ile Civic Center, Eski Pazar Meydanı, Sam Houston Park. Akşam yemeği ve geceleme.

14. Gün Houston - İstanbul

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve havalimanına transfer.
Houston:Best Western Plus Northwest Inn & Suites 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
San Antonio:Hampton Inn & Suites Downtown 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bandera:Silver Spur Ranch 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Austin:La Quinta Inn Austin North 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fort Worth :La Quinta Inn Fort Worth 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Shreveport:La Quinta Inn Bossier City 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Natchez:Vue Hotel 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
White Castle :Nottoway Plantation & Hotel 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
New Orléans :Holiday Inn Downtown Superdome 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lafayette:Wyndham Garden Lafayette 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Houston:Best Western Plus Northwest Inn & Suites 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır ve Münferit Turlar'da, Tur hareket tarihinden 45 gün önce ve sonrası yapılan iptallerde, tur ücretinin tamamı iptal bedeli olarak tutulur ve maalesef iade yapılamaz. İptal zorunlu şartlardan kaynaklanmışsa, bu durumda geri ödeme için seyahat güvence paketi devreye girer. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 13 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Geliş günü ve dönüş günü Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri,
 • 8 akşam yemeği (4.,5.,6.,7., 8.,9. 12. ve 13.gün)
 • 11 öğle yemeği (2.,3.,4.,6.,7.,8.,9.,10., 11., 12. ve 13. gün)
 • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım
 • Programda belirtilen turlar,
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • İngilizce şoförlük ve rehberlik hizmetleri;
 • 1.gün ve 14.gün havalimanı transferleri
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Uçak biletleri
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz rehberlik ve şoförlük hizmetleri için günlük kişi başı 5 USD ve yerel rehberlik hizmeti alındığında günlük kişi başı 2 USD ön görmek gerekir.

Isteğe bağlı hizmetler

Dileyen misafirlerimiz için uçak bileti rezervasyonları, erken gidiş ve geç dönüşler (uzatma) için ilave olarak otel konaklaması, rehberlik ve transfer hizmetleri talebe göre verilmektedir.

Vize

Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmektedir. Pasaport geçerlilik sürelerinin Amerika seyahati için düşünülen dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.