Denver'dan Salt Lake City'ye

Colorado Eyaleti'nde başlayıp 4 eyalet geçerek yine Colorado'da biten doğanın şaşırtıcı oluşumlarını, Rocky Dağları ve çevresindeki faunayı keşfedebileceğiniz farklı kültürleri tanıyabileceğiniz dolu dolu bir program. Ayrıca Amerikan sinema ve televizyon tarihine bir yolculuk bu. Ford'dan Spielberg'e pek çok yönetmen film setlerini bu harika doğal oluşumların ortasında kurmuş. Vahşi Batı söylencelerini dinlerken Şeytan Kulesi'nden Meksika Şapkası'na kadar birçok şaşırtıcı doğal oluşumu gözlemleme fırsatı.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küçük bir grupla 14 günlük Muhteşem manzaralı yollarda rahat bir yolculuk
 • Yellowstone & Albuquerque ve Santa Fe gezileriyle zengin bir program
 • Rushmore Dağı'ndan beyaz başkanlara karşılık Kızılderili Siyou Kabilesi şefi Çılgın At
 • Wyoming Dinozor Merkezi'nde dinozorları ve 200 milyon yıl öncesinin keşfi
 • Buffalo Bill ve western show
 • Cody ve efsanevi karakterleri yerinde tanıma imkanı
 • Navajo Kızılderili Kabilesi'nin yaşadığı toprakları görme fırsatı
 • İngilizce rehberlikle garanti depar Denver'da başlayan eşsiz bir program

1. Gün Denver

Denver Hava Limanı'na iniş. Karşılama, otele transfer ve konaklama.

2. Gün Denver - Rocky Mountain - Cheyenne

Sabah kahvaltıdan sonra şimdi çoktan kaybolmuş buzullar tarafından şekillendirilen Kuzey Amerika kıtasının terası da denilen Rocky Dağı Ulusal Parkı'na hareket. Harika vadiler ve dağlarda bozkırlar, ormanlar, çiçek tarlaları, göller ve şelaleler ve bu faunada yaşayan koyun, sincap, geyikler. A.B.D.'nin en yüksek yolu olan Trail Ridge Road'u takip ederek 3700 mt. yüksekliğe kadar çıkış. Bu yol Grand Lake ve kayak merkezlerinin de üzerinde mükemmel manzaralar sunuyor. Rocky Dağları, batı Kanada'daki Britanya Kolumbiyası'nın en kuzeyinden Amerika Birleşik Devletleri'nin güneybatısındaki New Mexico'ya kadar yaklaşık 4,830 km boyunca uzanıyor. Öğle yemeğinin ardından bir Rodeo şehri ve Vahşi Batı'nın başkenti olarak görülen Cheyenne'e doğru gidiş. Vali konağını da kapsayan tarihi şehir merkezi gezisi. Akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün Cheyenne - Crazy Horse - Mount Rushmore - Deadwood

Kahvaltının ardından Amerika'nın orta batısına doğru Güney Dakota Black Hills'e yolculuk. Esasen kırsal bir eyalet olan Dakota'daki Black Hills'in ortasında Crazy Horse ve Rushmore Dağı'nın heyecan verici siluetleri turistleri buraya çekiyor. Rushmore Dağı'ndan yalnızca birkaç km uzaklıkta bulunan devasa bir sanat eseri Crazy Horse Anıtı ziyareti. Henüz inşa halindeki bu anıt heykel Sioux Şefi Crazy Horse (Çılgın At)'ın atına binmiş halde temsilidir. Tamamlandığında 172 mt yükseklikte ve 195 mt uzunluğunda dünyanın en büyük sanat eseri olacaktır. Beyazların Güney Dakota'da 4 Amerikalı başkanını tasvir eden Rushmore Dağı anıtına karşılık Lakota yerlilerinden Ayaktaki Ayı, Rushmore da da çalışan Polonyalı heykeltıraş Korczak Zió?kowski'ye giderek unutulmaz şefleri Çılgın At'ın bir heykel anıtını yapmasını istemiş. Bu öneri karşısında heyecanlanan Ziolkovski Lakotaların unutulmaz şefi Çılgın At'ın heybetli bir atın üzerinde duruşunu tasvir eden heykelini dağın yüzeyinde oluşturmaya başlamış, bu işlemi dinamitlerle, kompresörlü kazıcılarla ve ince işçilikle 1982 yılına kadar vazgeçmeden tek başına sürdürmüştür. Lakotaların sahibi olduğu bu arazide Ziokolwski'nin ölümünden sonra 10 çocuğu onun bıraktığı mirası devralıp Çılgın At'ın heykelini bitirmeye çalışmışlar ancak bu devasa anıt günümüze kadar hala tamamlanamamıştır. Bu anıt-heykel için ne hükümetten ne de herhangi bir sponsordan destek alınmamaktadır. Yalnızca bağışlarla ve ziyaretçilerin ödediği giriş ücretleriyle devam etmekteler. Heykelin ne zaman biteceği ise tamamen bağışlara ve ziyaretçi sayısına bağlı. Öğle yemeğinin ardından Rushmore Dağı'na devam. Burada 4 Amerika Başkanı'nın devasa granit büstleri: Washington, Jefferson, Lincoln ve Roosevelt. Daha sonra "Altına Hücum" döneminde önemli bir kent olan Deadwood'a yolculuk. Eski binalarının çoğu korunsa da bugün artık o dönemde burada yaşayanların aileleri burayı terk etmiş. Ama şehir 10 numaralı Salon'da burada yaşamış ünlü haydut ailelerinin anılarını saklamaya devam ediyor: Calamity Jane, Wyaat Earp, Doc Holiday ve Wild Bill Hickok. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. Gün Deadwood - Devils Tower - Thermopolis

Sabah, Black Hills yolunda 1906 yılında ilk ulusal anıt olarak kaydedilen Devils Tower (Şeytan Kulesi) ziyareti. Doğal bir oluşum olan kule Dakota'dan batıya doğru giden kaşifler ve ziyaretçileri etkiledi. Bu doğal kaya oluşumu Steven Spielberg'in Üçüncü Türle Yakın İlişkiler filminde dekor olarak kullanılmasının ardından ünlenmiştir. Yolda öğle yemeği'nden sonra. Kaplıca tesisleriyle ile ünlenmiş Thermopolis'e doğru gidiş. Akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün Thermopolis - Cody

Sabah Thermopolis'te etkileyici bir koleksiyona sahip olan Wyoming Dinosaur Center gezisi. Bu merkezde Thermopolis'e özgü eşsiz bir örnek var. Amerikan Toprakları'nda bulunmuş bir Archaepteryx! Geziden sonra öğle yemeği ve Cody'ye hareket. Yellowstone'un 80 km. doğusunda yer alan ve adını kasabayı da kuran vahşi batı kahramanı William Frederick Cody'den alan Cody'de kısa bir şehir turu. Nam-ı diğer Buffalo Bill ABD'li bizon avcısı, şovmen ve askerdir. Amerika Yerlilerine karşı yürütülen savaşlardaki kılavuzluğu ile ün kazanmıştı. 1861'de Ameri­kan İç Savaşı'nda Cody, iz sürücü ve kılavuz olarak Kuzey ordusuna katıldı.Cody'ye Buffalo Bill adı, Kansas-Pasifik Demiryolu yapımında çalışanlara bir tür yaban sığırı olan bizon eti sağlamayı üstlendiği 1867'de verildi. 18 ay içinde tek başına 4.000'den çok bizon öldürdüğü söylenir. 1883'te Yerlilerin ve sığır çobanlarının katılımıyla ilk Vahşi Batı Gösterisi'ni düzenledi. Bu ilginç ve heyecan verici gösteri Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra Avrupa'da da büyük ilgi uyandırdı. Buffalo Bill'in yaşamı ve serüvenleri ile ilgili birçok kitap yazıldı. Ayrıca pek çok filme konu oldu. Buffalo Bill Batı Merkezi'ni ziyaret ve serbest zaman. Akşam yemeği ve western show. Konaklama otelde.

6. Gün Cody - Yellowstone

Sabah kahvaltının ardından tüm gün Yellowstone Ulusal Park gezisi. Dünyanın en eski ve en büyük milli parkı olan Yellowstone'nun tamamına yakını Wyoming Eyaleti sınırları içerisinde bulunmaktadır. Özellikle çok büyük gayzerleri ile tanınır. Dünyadaki sıcak su kaynaklarının yarısı burada bulunur ve sayıları 10000'i aşmaktadır. Yellowstone'da 300 den fazla gayzer, 290'dan fazla da irili ufaklı şelale bulunmaktadır. En ünlü gayzer - sıcak su ya da buhar fışkırtan ve kükürt yayan kaynarca - Old Faithfull, yaklaşık olarak 4000 litre kaynar su üretmektedir ve her saat başı 50 metre yüksekliğe çıkar. Ünlü oyuncu Kevin Costner'ın oynadığı Yellowstone dizisi ise bu bölgeyi ve milli parkı anlatıyor. Akşam yemeği ve konaklama.

7. Gün Yellowstone - Grand Teton - Jackson veya Idaho Falls

Sabah kahvaltının ardından ulusal anıt olarak korumaya alınmış John D. The Rockefeller Jr. Memorial Park'a bakan panoramik manzaralı yoldan geçerek başka bir tipik batı kenti olan Jackson'a hareket. Grand Teton Ulusal Parkı 4297 metreye ulaşan tepeleri, 2 milyardan daha yaşlı kayaları ile gezegenin en eski oluşumları arasındadır. Norris gayzer havzası, Obsidian Uçurumu, Mammoth Kaplıcaları görülecek yerler arasında. Parkta son ziyaret noktası ise bu rakımda, dünyanın en büyük gölleri arasında yer alan Yellowstone Gölü olacak. Öğle yemeği piknik usulü. Batı tarafında dünyanın eğim açısı gözle fark edilebilir. Park alanı Teton masiflerini, Snake nehrinin 80 km'lik bölümünü, yedi buzul gölünü, yüzden fazla gölü ve bir çok hayvan ve bitkiyi kapsamaktadır. Parkta büyük ve çok çeşitli bir fauna barınmaktadır. Bir zamanlar maden cenneti, bugün ise patates cenneti olan Idaho Falls'a doğru devam. Akşam serbest zaman. Konaklama otelde.

8. Gün Jackson - Antelope Island - Grand Salt Lake - Salt Lake City

Sabah kahvaltıdan sonra Utah Eyaleti'ne hareket. Antelope Adası Eyalet Parkı gezisi. Deniz seviyesinden 1280 mt yükseklikte ve bir okyanustan 4 kat daha tuzlu Büyük Tuz Gölü'nün ortasında Antelope Adası bufalo, antiloplar ve çakalların korunarak yaşadığı önemli bir rezervdir. Öğle yemeğinden sonra 3500 mt yüksekliğe sahip dağlarla çevrili Salt Lake City'ye hareket. Şehir Mormon'ların evrensel merkezidir. Tapınak ve meydanı, muhteşem orgu ile Tabernacle, dünyanın en zengin soyağacı kütüphanesine ev sahipliği yapan The Later Day Saint Office binası ve çok güzel bir bina olan meclis binasını da içeren kısa bir bilgilendirme turu. Tapınak kulesinin tepesinde altın kaplamadan, peygamberleri Joseph'i ziyaret ettiği söylenen Moroni Meleği'nin heykeli bulunmaktadır. Tapınağa yalnızca Mormonlar girebilmektedir. Akşam yemeği ve konaklama.

9. Gün Salt Lake City - Arches National Park - Moab

Sabah, Arches Ulusal Park ziyareti. Kırmızı ve sarı tonlarının hakim olduğu kumtaşlarından binlerce doğal kemerin bulunduğu mücevher görünen gibi eşsiz bir deneyim fırsatı. Kırmızı kumtaşının suyla temasına ve ısıya göre genleşmesine bağlı olarak üst katmanları daha dirençli ve sağlam olur. Zaman içinde erozyonla oluşan pencereler giderek büyüyerek 1 mt çapına ulaşır ve bir kemer görüntüsü oluşturur. 20 km boyunca Pencereler, Dengeli Kaya, Narin Kemeri, Peyzaj kemeri ve Çifte kemer gibi bir çok kemerin keşfi. Yolda öğle yemeği. Akşam yemeği ve konaklama.

10. Gün Moab - Canyonlands - Mexican Hat

Sabah kahvaltının ardından Colorado Nehri ve Canyonlands manzarası için 600 mt yükseklikte kayalık bir burun olan Dead Horse Noktası'na hareket. Canyonlands, Colorado Nehri'nin kıvrılarak geçtiği amansız kanyonlara ve kaya oluşumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Park 1366 km2'lik bir alanı kaplamaktadır. Erozyonun oluşturduğu renklerle muhteşem manzaralar sunar. Piknik usulü öğle yemeğinden sonra Navajo Toprakları'nın kalbinde en meşhur Batı Amerika manzaralarından birini keşif için hareket. Arizona ve Utah sınırında bulunan bu etkileyici korumaya alınmış sit alanı Meksika Şapkası olarak bilinir. Bu alan A.B.D.'deki en büyük Kızılderili kabilelerinden biri olan Navajo Kızılderilileri tarafından yönetilmektedir. 1939'da John Wayne filmlerine ve başka bir çok filme sahne olmuştur. 25 km'ye 45km'lik büyük çöl platosu büyük kumtaşı monolitlerle çevrilidir. Kırmızı tepelerin kalbinde bu değişik ve etkileyici kayalık oluşumların keşfi. Akşam yemeği ve geceleme.

11. Gün Mexican Hat - Chelly Canyon - Gallup

Sabah, Chelly Kanyonu'na hareket. Navajo bölgesinde yer alan bu kanyon bir yandan açlıkla savaşırken beyazlara karşı savaşın çok büyük bir kayıpla kaybedildiği yer olduğu için Kızılderililer için kutsaldır. Kanyonun arkasında, 300 ve 1300 yılları arasında Pueblos Kızılderilileri tarafından inşa edilen 60 köyün kalıntılarını görebilirsiniz. Kırmızı kumtaşının dik duvarıyla bilinen amansız bir kanyon. Yolda öğle yemeğinden sonra bir madencilik merkezi olan Gallup'a varış. Her yıl Ağustos ortalarında burada Kızılderililerin dans ve törenlerinin yapıldığı el işi ürünlerin satıldığı bir festival düzenlenmektedir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12. Gün Gallup - Albuquerque - Santa Fe

Sabah kahvaltının ardından ünlü 66 numaralı otoyoldan geçerek New Mexico'ya hareket. New Mexico'nun en büyük şehri Albuquerque, eyaletin ortasındadır ve İspanyol etkisinin hakim olduğu eski şehir merkezi ile ünlüdür. Şehir 1706'da kuruldu ve adını Yeni İspanya'nın Kral Yardımcısı Albuquerque Dükü'nden almaktadır. Karakteristik mimarisi ile Eski Plaza sanat galerileri, el işi butiklerle doludur. Öğle yemeği için serbest zaman. Amerikan, Meksika ve Kızılderili kültürlerinin bir sentezini yaşayan ve sanat galerileri ve el işi çalışmaları ünlü Santa Fe kentine doğru gidiş. Burada yüksek binalar yok; burada her bina Pueblo tarzına sadık kalmıştır. Santa Fe'de akşam yemeği ve geceleme.

13. Gün Santa Fe - Taos - Pueblo

Sabah kahvaltıdan sonra Kızılderili, Meksika ve İspanyol mirasından derinden etkilenen Santa Fe gezisi, dar sokakları, avluları ve atipik mimarisinden gelen özel bir çekiciliğe sahip. Ülkenin en eski kilisesi olan Santa Fe'nin San Miguel Misyonu'nun ziyareti (1636). Yeni Meksika'nın Pueblo Yerli köyü olan Taos'a giden kısa yol, bölgenin kurak manzaralarıyla çevrilidir. Santa Fe'den daha küçük olan bu şehrin ışığı dünyada tektir ve bu nedenle birçok sanatçıyı çeker. İspanyol sömürgeciler tarafından 1615 yılında kurulan şehir, Kızılderili isyanları dikkat çekmiştir. Burada ABD'nin doğayla uyumlu en eski evlerini görme fırsatı Öğle yemeğinin ardından Colorado'ya Pueblo'ya doğru yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme.

14. Gün Pueblo - Colorado Springs - Denver

Sabah Colorado Springs'e hareket. Colorado Nehri ve vadileri, yüksek rakımlı zirveleri ile bir dağ ve yeşillikler ortasında Colorado Springs, çevresinde de birçok ilgi çekici yer sunmaktadır: God's Gardens Park, Wind Grotto, ya da sadece dağlar ve şelaleler.. Öğle yemeği için serbest zaman. Colorado'nun başkenti Denver'a yolculuk. 1600 m rakımda bulunan Rocky Dağları, Altına Hücum şehri; Denver, bugün güzel müzeler, yenilenmiş eski semtler ve hareketli sokaklarla kültürel ve dinamik bir yapıdadır. Şehrin kısa ziyareti sırasında, Colorado Eyaleti Maliye binası ile Civic Center Park, Merkez Kütüphane, Kent Konseyi, US mint (bozuk para üretim ve dolaşım merkezi) göreceğiz. Altına Hucum döneminde şehirin kalbi olarak bilinen Larmier Meydanı ve tren istasyonu Union Station'ında el sanatlarıyla dopdolu sokakları, butikler ve barlar, restoranlar ve galerileri görebilrisiniz. Akşam yemegi ve konaklama.

15. Gün Denver

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve havalimanına transfer.
Denver:Best Western Plus Denver 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cheyenne:Days Inn Cheyenne 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Deadwood:First Gold 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Thermopolis:Quality Inn Thermopolis 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cody:Irma Hotel 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
West Yellowstone:Yellowstone Lodge 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Jackson / Idaho Falls:La Quinta Inn and Suites Idaho Falls 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Salt Lake City :Comfort Inn Downtown 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Moab:Hotel Moab Downtown 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mexican Hat:San Juan Inn 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Gallup:Comfort Inn Gallup 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Santa Fe:La Quinta Inn Santa Fe 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Pueblo:Days Inn Pueblo 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Denver:La Quinta Inn Denver Cherry Cheek 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır ve Münferit Turlar'da, Tur hareket tarihinden 45 gün önce ve sonrası yapılan iptallerde, tur ücretinin tamamı iptal bedeli olarak tutulur ve maalesef iade yapılamaz. İptal zorunlu şartlardan kaynaklanmışsa, bu durumda geri ödeme için seyahat güvence paketi devreye girer. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 14 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 12 akşam yemeği (2.,3.,4.,5.,6.,8.,9. 10.,11.,12.,13. ve 14.gün)
 • 11 öğle yemeği (2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10., 11., ve 13. gün)
 • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım
 • Programda belirtilen turlar,
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • İngilizce şoförlük ve rehberlik hizmetleri;
 • 1.gün ve 14.gün havalimanı transferleri
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Uçak biletleri
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz rehberlik ve şoförlük hizmetleri için günlük kişi başı 5 USD ve yerel rehberlik hizmeti alındığında günlük kişi başı 2 USD ön görmek gerekir.

Isteğe bağlı hizmetler

Dileyen misafirlerimiz için uçak bileti rezervasyonları, erken gidiş ve geç dönüşler (uzatma) için ilave olarak otel konaklaması, rehberlik ve transfer hizmetleri talebe göre verilmektedir.

Vize

Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmektedir. Pasaport geçerlilik sürelerinin Amerika seyahati için düşünülen dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.