Boston'dan NewYork'a

Yüzölçümü ve ekonomisiyle dünyanın en büyük ülkelerinden Amerika Birleşik Devletlerinin Atlantik Kıyıları'nda 9 günlük bir keşif yolculuğu. Popüler sayfiye bölgesi Cape Cod ve Rhode Island'da muhteşem evler görmek. Times Meydanı ve Özgürlük Heykeli'yle hiç uyumayan şehir olarak bilinen Newyork'da bir Gospel Ayinine katılmak. Modern çağa yüz çeviren Amiş Topluluğu'nu tanımak. Bağımsızlık Bildirgesi'nin imzalandığı Philadelphia'yı görmek. Üniversiteleri, Amerikan Devrimi'nin sembolleri ve eski mahalleleriyle Boston'dan başlayan Anıtları, parkları, müzeleri, Beyaz Saray'ı ve tarihi semtleriyle Washington'da biten doyumsuz bir gezi. Amerika'nın doğusunun parlak yıldızlarını keşif zamanı.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletleri' nin efsanevi kentlerine bir yolculuk,
 • A.B.D.'nin doğusunda yer alan başkentleri keşfetme fırsatı,
 • Newport'ta The Breakers Evi ziyareti,
 • Newyork'da Gospel Ayini,
 • Newyork'da şehrin kalbinde Manhattan'da konaklayarak şehrin tadını çıkarmak
 • Modern çağa yüz vermeyen Amiş topluluğuna farklı bir bakış.
 • İngilizce rehberlik hizmetiyle garanti deparlıdır.

1. Gün SalıBoston

Boston Logan Havalimanı'nda karşılama. Otele transfer ve konaklama.

2. Gün Boston

Sabah kahvaltıdan sonra şehir gezisi. Tarihsel öneminin yanı sıra gerçekten güzel bir şehir olan Boston sadece Massachusetts'in değil New England'ın da başkenti olarak görülmektedir. Şehir gezisinde MIT ve Harvard Üniversitesi'nin kampüslerinin bulunduğu Cambridge'in görülmesi. Nehrin karşısında, şehrin 18. ve 19. yüzyıldaki en popüler mekanlarını ve Amerikan Devrimi'nin tohumlarının ekildiği yerleri görmek için Özgürlük Patikası'na yürüyüş. Görülecek diğer yerler arasında ABD'nin en eski şehir parkı olan Boston Common, Daracık arnavut kaldırımlı sokakları, gazlı sokak lambaları ve kentin üst tabakasının yaşadığı eski mahalleleriyle büyüleyici Beacon Hill, ayrıca hem alışveriş hem de yemek için harika bir yer olan açık hava pazarı Faneuil Hall'u da görülebileceği Quincy Market. Quincy Market'te öğle yemeği. Bu güzel şehrin kişisel keşfi için öğleden sonra ve akşam yemeği için serbest zaman, ardından, otele transfer ve geceleme.

3. Gün Boston - Cape Cod - Newport

Sabah kahvaltının ardından Cape Cod'a hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculukla geleneksel balıkçı köyleri Sandwich, Barnstable ve Yarmouth'tan geçerek Cod Burnu'na varış. Cape Cod ya da Cod Burnu, ABD'nin Massachusetts eyaletinde bulunan bir yarımadadır. Eyaletin en doğu kısmını teşkil eder. Massachusetts'in güneydoğu köşesinden Atlantiğe uzanan coğrafyasıyla 19. Yüzyıldan beri New York'lular yazlarını burada geçirmektedir. Öyle ki yaz dinlenceleri için ikonik bir kaçış noktası olarak dünyanın her yerinden ziyaretçileri çekmektedir. Hyannis'te, John F. Kennedy'nin Müzesi'ni ziyaret Öğle Öğlede yemeğinden sonra yat limanındaki şiirsel gün batımının tadını çıkarmak için Newport, Rhode Island'a yolculuk. Newport, Narragansett Koyu'nda bulunan zarif bir yatçı mekânı ve yatçılığın Mekke'si kabul edilmektedir. Burada, şehrin müthiş altın yaldızlı konaklarından biri olan 19. yüzyılın sonlarında New York'un en zengin ailesi Vanderbilt'lerin yazlık evi The Breakers Evi'ni ziyaret. Akşam yemeğinde Newport'ta serbest zaman. Otele transfer ve geceleme.

4. Gün Newport - New York

Sabah kahvaltıdan sonra efsanevi Amerikan şehri New York'a hareket. Gökdelenleriyle bir kentsel orman, sanat, eğlence ve alışveriş cenneti. "Varışta, panoramik şehir turu ve Times Meydanı'nda öğle yemeği. Öğleden sonra, midtown ve aşağı Manhattan ile panoramik şehir turuna devam; Times Meydanı ve Broadway; 5. Cadde, St Patrick Katedrali, Rockefeller Merkezi; Empire State Binası, Greenwich Köyü, Soho, Çin Mahallesi ve Küçük İtalya. New York'un nefes kesici manzarasının tadını çıkarmak için Empire State Binası'nın 86. Kat Gözlemevi'de günbatımı. New Yorker" yaşam tarzından ve otelinizin bulunduğu Manhattan'da "hiç uyumayan şehir"in enerjisini yaşama fırsatı. Akşam serbest zaman. Manhattan'da konaklama.

5. Gün New York

Bugün kahvaltıdan sonra New York'un metrosu, Özgürlük Heykelinin bulunduğu adayı ve Ellis Adası gezileri. Battery Park'a metro ile giderek oradan Liberty Adası feribota biniş. 1886'dan beri Amerika Birleşik Devletleri'nin sembolü olan Özgürlük Heykeli ve inşa edildiği adayı ziyaret. Ardından feribotla Ellis Adası'na gidiş. Ellis Adası 1950'lerde göçmenlerin ülkeye giriş noktasıydı. Göçmen Müzesi ziyaretinin ardından Battery Park'a geri dönerek New York'da finans merkezi olan mahalleyi, meşhur Walt Street'i ve 11 Eylül Anıtı'nı ziyaret. Öğleden sonra ve akşam serbest zaman. Konaklama Manhattan'da.

6. Gün New York - Philadelphia - Lancaster

Kahvaltının ardından Panoramik Harlem gezisi : Apollo Tiyatrosu, St John Katedrali, General Grant National Hastanesi, Colombia Üniversitesi görülecektir. New York gezisi Afro-Amerikan Kilisesi'nde Gospel Ayini'ni izleyerek tamamlanıyor. Philadelphia'ya doğru yolculuk sırasında öğle yemeği. Philadelphia'ya varınca yürüyerek tarihi kent merkezi gezisinde 1695 yılında inşa edilmiş Christ Kilisesi, İlk Quaker'ların toplantı evi, Eski Şehir Binası, Bağımsızlık binası ve Özgürlük Çanı görülecektir. Philadelphia A.B.D. tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Bağımsızlık Bildirgesi burada imzalanmış ve ilk çan çalınmıştır. South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve kafeleri ve paytonlarla eski bir Avrupa kentini andırmaktadır. Akşamüzeri Amiş Topluluğu'nun yaşadığı Lancaster'a gidiş. Amiş lokantasında akşam yemeğinin ardından otele transfer ve konaklama.

7. Gün Lancaster - Baltimore - Annapolis - Washington, DC

Kahvaltının ardından elektrik, telefon, bilgisayar gibi günümüz insanı için vazgeçilmez araçları kullanmayarak modern yaşama yüz çeviren ve daha basit bir yaşama inanan Amiş Topluluğuyla tanışma; Amiş Çiftliği ve Müze Evi ziyareti. Daha sonra devasa liman kenti Baltimore'a giderek iç liman ve Fells Point ile panoramik şehir turu. 18. Yy ortalarında kurulan Fells Point 1763 yılında kurulan Fell's Point Avrupa'dan ticaret gemileri ile getirilen orijinal taş tuğlalarla inşa edilmiş 161 tarihi binası, sokakları kapalı pazarı ve açık hava pazarları ile tarihi bir bölgedir. Fell's Point ayrıca gizemli ölümünden önce Edgar Allan Poe'nin en son görüldüğü yer olarak bilinmektedir. Öğle yemeğinin ardından Chesapeak Koyu'nda bulunan ülkenin en eski kenti bilinen Annapolis'e uğrayarak dar sokakları, renkli bina cepheleri, şirin butikleri ile İngiliz atmosferini hala korumaktadır. Son durak ülkenin başkenti Washington D.C., Akşam yemeği ve konaklama.

8. Gün Washington DC

Sabah, Beyaz Saray, Parlamento Binası, Lincoln Anıtı, Martin Luther King Anıtı, J.F.Kennedy'nin mezarının da bulunduğu Arlington Mezarlığı, Washington ve Jefferson Anıtlarıyla panoramik şehir turunun ardından öğle yemeği. Daha sonra türünün en büyüğü olan ünlü Hava ve Uzay Müzesi'nin ziyareti için National Mall'a transfer. Akşam üzeri Georgetown'da serbest zaman.

9. Gün Washington DC

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve havalimanına transfer.
Boston:Best Western Plus Chelmsford 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Newport Bölgesi :Best Western West Greenwich Inn 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
New York :Wyndham New Yorker 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Amish Bölgesi :Lancaster Hotel 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Washington DC:Metro Point Hotel New Carrollton 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır ve Münferit Turlar'da, Tur hareket tarihinden 45 gün önce ve sonrası yapılan iptallerde, tur ücretinin tamamı iptal bedeli olarak tutulur ve maalesef iade yapılamaz. İptal zorunlu şartlardan kaynaklanmışsa, bu durumda geri ödeme için seyahat güvence paketi devreye girer. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 8 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Geliş günü ve dönüş günü Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri,
 • Programda belirtilen turlar,
 • 2 akşam yemeği (6.ve7.gün)
 • 6 öğle yemeği (2.,3.,4.,6.,7. ve 8.gün)
 • 1.günden 9.gün dahil İngilizce rehberlik/soförlük hizmetleri
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla transferler ve turlar
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Uçak biletleri
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz rehberlik ve şoförlük hizmetleri için günlük kişi başı 5 USD ve yerel rehberlik hizmeti alındığında günlük kişi başı 2 USD ön görmek gerekir.

Isteğe bağlı hizmetler

Dileyen misafirlerimiz için uçak bileti rezervasyonları, erken gidiş ve geç dönüşler (uzatma) için ilave olarak otel konaklaması, rehberlik ve transfer hizmetleri talebe göre verilmektedir.

Vize

Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmektedir. Pasaport geçerlilik sürelerinin Amerika seyahati için düşünülen dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.