BODRUM - GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM

Bodrum limanından Gökova'nın serin sularına ve çam ağaçlarının kıyılara kadar uzandığı, yeşilin farklı tonlarıyla mavinin kucaklaştığı koylara doğru ayrıcalıklı bir yaz tatili. Üstelik konforlu bir guletle, her gün yelken açarak yapacağınız bu kısa deniz yolculuğunun, bu güne kadar yaşadığınız deneyimlerden ne kadar farklı olduğunu hissettiğinizde, mutluluğunuz bir kat daha artacak. Hafta boyunca sakin köşelerde gizli kalmış bir çok antik kenti keşfetme imkanınız olacak. Bütün bunlara teknede hazırlanan yemeklerin lezzeti de eklenince, unulmaz hatıralarla geri döneceksiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • 21 mt. ve 7 kabinli, klimalı, Bodrum yapımı Gulet ile, her gün en az 1 saat yelken yaparak, denizin keyfini çıkaracağınız bir yolculuk.
 • Guletin tecrübeli ahcısı sizlere, ilk akşam yemeğinden son sabah kahvaltısına kadar, lezzetli yemekler hazırlamatan mutluluk duyacak.
 • Teknenin donanımları: Klima - Buz Makinesi - Kahve Makinesi - Şarap Soğutucu - Odalarda servis telefonu - Türk Karasularında internet bağlantısı - Müzik Sistemi - CD&DVD Oynatıcından oluşmakta.
 • Su sporları için teknede Küçük Yelkenli - Kano ve Şnorkel Ekipmanları bulunmakta.
 • Ayrıyeten, katılımda bulunarak Jet ski - Su Kayağı - 2 adet Ringo - Big Mable yapma imkanlarınız olacak.

1. Gün BODRUM

Öğleden sonra Bodrum Limanın da tekneye biniş. Hoşgeldin karşılaması, tura ve tekneye ilişkin bilgiler, yolcular arası tanışma. Geceleme Bodrum Limanda.

2. Gün KARAADA - ÇATI

Sabah liman işlemleri sonrası yola çıkış. İlk denize girme molası öğlen yemeği ile birlikte Karaada’da. Daha sonra yaklaşık 3-4 saatlik bir seyir ile Gökova körfezinin güney kıyısında etrafı yeşil çamlarla kaplı güvenli bir liman olan Çatı’ya varış ve geceleme.

3. Gün YEDİ ADALAR - KÜFRE KOYU

Kahvaltı sonrasın da 1.5 saatlik bir seyir ile körfezin koylar açısından daha zengin iç taraflarındaki Yediadalar’a varış. Geceleme bir akşam yürüyüşü için uygun olan Küfre’de.

4. Gün LÖNGÖZ -İNGİLİZ LİMANI

Küfre’da kahvaltı, Löngöz’de yüzme ve öğlen yemeği molasından sonra akşama doğru geceleme limanı Karacasöğüt’e varış. Buradan bir minibüs yada bir taksi ile Marmaris’i gezme olanağı.

5. Gün SEDİR ADASI - KARACASÖĞÜT

Sedir (Cedrae) adasını gezme. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve önünde olağanüstü berrak bir suyu olan bu adanın bir diğer adı da Kleopatra Adası. Adadaki kumun Kleopatra ve Antonius için özel olarak taşındığı rivayeti var. Daha sonra İngiliz Limanı'na varış ve geceleme. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz savaş gemilerinin Alman gemilerinden kaçarken saklanmak için bu koyu kullanmaları nedeniyle burası İngiliz koyu olarak tanınıyor.

6. Gün AKBÜK - ÇÖKERTME

Kahvaltıdan sonra körfezin kuzey sahilinde Gökova’da turkuaz renginin en belirgin olduğu Akbük’e varış. Buradaki yemek ve yüzme molasından sonra Çökertme’ye doğru yol alırken Ören (Antik Keramos Kenti) yakınındaki Gökova santrali ve onun devasa bacası önünden geçeceksiniz. Geceleme Çökertme’de.

7. Gün YALIÇİFTLİK

Orak Adası ve Çiftlik’te verilecek yemek ve yüzme molalarından sonra yolcuların isteğine göre geceleme Bodrum Limanı'nda.

8. Gün BODRUM

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Klimanın limanlarda kullanılması kesinlikle yasaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 1.ci gün akşam yemeğinden 8.ci gün kahvaltıya kadar tüm yemekler
 • Dizel ve Benzin
 • Tüm liman vergileri ve palamar ücretleri
 • Mürettebat servisi
 • Transitlog ve çıkış işlemleri
 • Liman masrafları ve vergileri
 • Teknedeki ekipmanların ücretsiz kullanımı
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu
 • Kullanma ve içecek suyu
 • Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz)
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Teknedeki alkollü ve alkolsüz içecekler

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Hava koşullarına bağlı olarak program kaptan tarafından değiştirilebilir.

Vize