Pamukkale & Sagalassos

Seyahatin ilk gününde keşfedeceğiniz Pamukkale, tabii kalker oluşumlarının yarattığı travertenleri, harika manzaraları ve sıcak sularıyla ülkemizin en tanınmış tabiat parklarının başında gelmekte. Antik çağlardan beri ticaret yollarının üzerindeki bu bölgede ki yerleşimlerin günümüze kadar gelen kalıntıları o dönemlerdeki yüksek refah seviyesinin en doğru göstergesini oluşturmakta. Bu kentlerin başında, bu seyahatte gezeceğimiz heykel okuluyla tanınmış Afrodisias, çok iyi korunmuş muhteşem bir Nekropolis'i günümüze taşıyan Hierapolis ve hristiyanlık tarihindeki yeriyle Laodikeia gelmekte. Ayrıca çok az tanınan Tripolis Antik Kenti' ni de bu yolculukta tanıma fırsatı bulacaksınız. Aynı yörede az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar' ın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğiniz Kibyra: Bu Antik Kentin ihtişam ve güzellikte Sagalassos'u aratmadığını şaşırarak gözlemleyeceksiniz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. İki gece kalacağımız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını, Salda ve Burdur Gölleri'nin etkileyici manzaralarını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak, Toroslar'ın bu güzel yaylasında, yaz sıcaklarından uzak, keyifli bir haftasonu tatili geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Türk Hava Yolları ile Isparta'ya gidiş ve Denizli'den dönüş.
 • Salda Gölü'nün kıyılarında keyifli molalar.
 • Pamukkale, Afrodisias, Tripolis, Laodikya'yı gezeceğiniz bir seyahat programı.
 • Az tanınan Sagalassos, Kibyra ve Kremna Antik Kentleri' nin keşfi.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da iki keyifli gece.
 • Yerel mutfağın zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

11 Nisan 2019 Perşembe İstanbul - Burdur - Sagalassos

İstanbul Hava Limanı'ndan, saat 13.30'daki Türk Hava Yollarının TK2860 no.lu uçuşuyla Isparta'ya hareket. Varışta karşılama ardından öğle yemeği için mola, yemek sonrası Burdur gezisi için hareket . Şehrin tarihi sokaklarında kısa bir yürüyüşün ardından, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası olan Burdur Arkeoloji Müzesi' nin keşfi. Daha sonra, Ağlasun'a hareket. Varışta Lodge'a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Sagalassos Lodge&Spa da.

12 Nisan 2019 Cuma Sagalassos ve Kremna Antik Kentleri

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Öğle yemeği için Lodge'a geri dönüş ve yemekten sonra Kremna Antik Kenti'ne doğru yola devam. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığını da apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait. Harabeleri gezdikten sonra Lodge'a geri dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya spa sında dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşam, Lodge'un restoranında, keyifli bir akşam yemeği.

13 Nisan 2019 Cumartesi Kibyra Antik Kenti - Salda Gölü - Laodikya

Sabah, kahvaltıdan sonra, Kibyra Antik Kenti' ne doğru hareket. Gölhisar'a varışın ardından Antik Kent'in keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan ve son yıllarda arkeolojik çalışmaların çok hızlandığı bu antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında çok iyi korunmuş Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Bu etkileyici harebeleri keşfettikten sonra, kasabada öğle yemeği. Ardından Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra, gün bitiminde Laodikya gezisi. M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de 7 önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Akşam üstü sakinliğinden faydalanarak harabelerde rahat bir keşif gezisinden sonra, Pamukkale' deki otelimize yerleşme.

14 Nisan 2019 Pazar Tripolis - Hierapolis - Pamukkale- Afrodisias - İstanbul

Sabah, kahvaltının ardından Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin nekropolis'ini gezip ardından da tabii sit alanında bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan, adeta beyaz, devasa bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Daha sonra Tripolis Antik Kenti gezisi için yolculuk. Tripolis , batıya ve kuzeye açılan vadilerle Ege'ye güneydoğusundaki Çürüksu Ovası ve vadileri ile İç Anadolu ve Akdeniz'e ulaşımı bulunan antik kentlerden birisidir. Kentin güneyinde Çürüksu Vadisi'nde kurulmuş olan çağdaşı Laodikeia'ya 30 km. , Hierapolis'e ise 20 km. uzaklıktadır. Tripolis'in ilk kuruluşu hakkında kesin bilgilere sahip olunamamıştır. Ancak, kaynaklarda Tripolis'in ilk adının Apollonia olduğu daha sonra Geç Helenistik Dönem'de Tripolis olarak adlandırıldığı ve ilk kuruluşunun Lidya Devleti zamanında olduğuna ilişkin belgelere rastlanılmaktadır. Tripolis'in ilk kuruluşunun Lidyalılar zamanında olmasına karşın, yüzeydeki kalıntılar üslup olarak Roma ve Bizans Dönemi mimari özelliklerini ve yapı örneklerini göstermektedir. Tripolis Antik Kenti M.Ö. II.yy sonları ile M.S. I.yy. ortalarında ve IV. yy. ortalarında birçok deprem ve savaşlara sahne olduğundan çok tahrip olmuştur. Kent en görkemli dönemini Roma devrinde yaşamıştır. Kentin ana caddesinde 1993 yılında Müze Müdürlüğü'nce kazı yapılmış olup, burada kazı çalışmalarına 2007 yılında tekrar başlamıştır. Daha sonra, Afrodisias Antik Kenti gezisi için hareket. Bölgede öğle yemeği. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra, Denizli Havalimanı'na transfer. Saat 19.50 de Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı'na hareket. Saat 21.10 da İstanbul'a varış.
Denizli:Lycus River 5 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Isparta ve Denizli/İstanbul uçuşları;
 • 1. günden 3. güne kadar 3 akşam yemeği;
 • 2. günden 4. güne kadar 3 öğle yemeği;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Pamukkale'de 5 yıldızlı Lycus River Thermal Hotel'de geceleme ve kahvaltı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki tüm turlar;
 • Sagalassos Ldge&Spa'da hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize