Pamukkale & Sagalassos

Seyahatin ilk gününde keşfedeceğiniz Pamukkale, tabii kalker oluşumlarının yarattığı travertenleri, harika manzaraları ve sıcak sularıyla ülkemizin en tanınmış tabiat parklarının başında gelmekte. Antik çağlardan beri ticaret yollarının üzerindeki bu bölgede ki yerleşimlerin günümüze kadar gelen kalıntıları o dönemlerdeki yüksek refah seviyesinin en doğru göstergesini oluşturmakta. Bu kentlerin başında, bu seyahatte gezeceğimiz heykel okuluyla tanınmış Afrodisias, çok iyi korunmuş muhteşem bir Nekropolis'i günümüze taşıyan Hierapolis ve hristiyanlık tarihindeki yeriyle Laodikeia gelmekte. Ayrıca çok az tanınan Tripolis Antik Kenti' ni de bu yolculukta tanıma fırsatı bulacaksınız. Aynı yörede az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar’ ın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğiniz Kibyra: Bu Antik Kentin ihtişam ve güzellikte Sagalassos'u aratmadığını şaşırarak gözlemleyeceksiniz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. İki gece kalacağımız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını, Salda ve Eğirdir Gölleri'nin etkileyici manzaralarını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak, Toroslar'ın bu güzel yaylasında, yaz sıcaklarından uzak, keyifli bir haftasonu tatili geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Türk Hava Yolları ile Denizli'ye gidiş ve Isparta'dan dönüş.
 • Salda ve Eğirdir Gölleri'nin kıyılarında keyifli molalar.
 • Pamukkale, Afrodisias, Tripolis, Laodikya’yı da keşfedeceğiniz bir seyahat .
 • Toroslar'ın yaylalarında, göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Çok az tanınan Sagalassos'un ve Göller Bölgesi'nin gizli köşelerinin derinlemesine keşfi.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da iki keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

27 Eylül 2018 Perşembe İstanbul - Afrodisias - Tripolis - Hierapolis - Pamukkale

Atatürk Hava Limanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 05.45' deki TK2576 no.lu uçuşuyla Denizli'ye hareket. Varışta karşılama ve Afrodisias Antik Kenti gezisi için hareket. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra, bölgede öğle yemeği. Yemekten sonra Tripolis Antik Kenti gezisi için yolculuk. Tripolis , batıya ve kuzeye açılan vadilerle Ege’ye güneydoğusundaki Çürüksu Ovası ve vadileri ile İç Anadolu ve Akdeniz’e ulaşımı bulunan antik kentlerden birisidir. Kentin güneyinde Çürüksu Vadisi’nde kurulmuş olan çağdaşı Laodikeia’ya 30 km. , Hierapolis’e ise 20 km. uzaklıktadır. Tripolis’in ilk kuruluşu hakkında kesin bilgilere sahip olunamamıştır. Ancak, kaynaklarda Tripolis’in ilk adının Apollonia olduğu daha sonra Geç Helenistik Dönem'de Tripolis olarak adlandırıldığı ve ilk kuruluşunun Lidya Devleti zamanında olduğuna ilişkin belgelere rastlanılmaktadır. Tripolis’in ilk kuruluşunun Lidyalılar zamanında olmasına karşın, yüzeydeki kalıntılar üslup olarak Roma ve Bizans Dönemi mimari özelliklerini ve yapı örneklerini göstermektedir. Tripolis Antik Kenti M.Ö. II.yy sonları ile M.S. I.yy. ortalarında ve IV. yy. ortalarında birçok deprem ve savaşlara sahne olduğundan çok tahrip olmuştur. Kent en görkemli dönemini Roma devrinde yaşamıştır. Kentin ana caddesinde 1993 yılında Müze Müdürlüğü’nce kazı yapılmış olup, burada kazı çalışmalarına 2007 yılında tekrar başlamıştır. Daha sonra, Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin nekropolis'ini gezip ardından da tabii sit alanında bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan, adeta beyaz, devasa bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Eylül 2018 Cuma Laodikya - Salda Gölü - Kibyra - Sagalassos

Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Laodikya gezisi için hareket. M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de 7 önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Sabah saatlerinin sakinliğinden faydalanarak harabelerde rahat bir keşif gezisinden sonra Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra öğle yemeği molası ve ardından Kibyra' ya doğru yola devam. Gölhisar'a varışta Kibyra Antik Kenti'nin keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Son yılların en muhteşem keşiflerinden olan bu etkileyici antik kenti gezdikten sonra Ağlasun'a hareket. Varışta Lodge'a yerleşme.
Akşam Lodge'un barında hoşgeldiniz kokteyli ve restoranında, Ağlasun mutfağının Romalılar'dan beri devam eden lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

29 Eylül 2018 Cumartesi Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada , gölün meşhur kerevitlerinin ve sazan dolmasının tadımı. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Lodge'a dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak.
Akşam Lodge'un restoranında yöreye has özel bir lezzet olan oğlak dolmasının tadımı.

30 Eylül 2018 Pazar Sagalassos - Burdur - İstanbul

Sabah, pazar gününün keyifini çıkarabilmeniz için, saat 11.30 a kadar brunch büfesi devam edecek: Lodge'un yürüyüş veya diğer aktivitelelerine katılabilir, kapalı havuzda yüzebilir, hamam ve saunadan faydalanabilir ve aynı zamanda size özel hazırlanan brunch ın tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası, Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi ve Isparta Havaalanı'na transfer . Saat 15.15 deki Türk Hava Yollarının TK2861 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 16.25 de varış.
Denizli:Lycus River 5 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Denizli ve Isparta/İstanbul uçuşları;
 • 1. günden 3. güne kadar 3 akşam yemeği;
 • 1. günden 3. güne kadar 3 öğle yemeği;
 • 4. gün pazar brunch'ı;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Pamukkale'de 5 yıldızlı Lycus River Thermal Hotel'de geceleme ve kahvaltı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki tüm turlar;
 • Sagalassos Ldge&Spa'da hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Her türlü kişisel harcama.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize