Macahel'in Saklı Yaylaları (3 Gece)

MACAHEL & ÇEVRESİ  3 GECE
19 Mayıs 2022 - 22 Mayıs 2022
3 Gece / 4 Gün - 3 Akşam Yemeği, 3 Öğlen Yemeği, 1 Piknik ve Tüm Turlar dahil
thy ile
Katılımcı Sayısı 12 Kişi ile sınırlıdır.
31 Ocak'a kadar 300 TL İNDİRİM
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul ve Hopa buluşmalı olarak tüm şehirlerden katılabilirsiniz
Gezilecek Yerler : Hopa - Borçka Karagöl - Hepa Yaylası - Efeler Köyü - Macahel (Camili Köyü) - Maral Şelalesi - İremit Camii - Fındıklı Yaylası - Mençuna Şelalesi - Çağlayan Vadisi - Çeçava - Çayeli - Rize - Trabzon
Tur Tarihi : 19 Mayıs 2022 Perşembe
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4910TL
Tek Kişi Farkı :
675TL
3. Kişi :
4610TL
31 Ocak 2022'ye kadar rezervasyon yapın ve ödeyin 300 TL indirim kazanın.
Kişi Başı :
4610TL
Bu gezide kendinizi, büyük ücretler ödeyerek gittiğiniz Afrika Lodge'larından farksız, zor ulaşılan, dünya'dan kopmuş fakat kendine has güzellikleri olan bir ortamda hissedeceksiniz. Gürcistan sınırına yakın dağların tepesinde, adeta Dünya'nın Çatısı'nda, müthiş bir yolculuğa hazır olun. Karadenizi önceden gezmiş olsanız bile, böylesine ilginç ve turist akımından uzak yaylaları görmemişsinizdir. Konaklayacağımız küçük otelde birer misafir gibi ağırlanacak ve burada kaldığınız sürece yayladaki özgün yaşamın bir parçası olacaksınız. Büyük bir konfor aramayın ama tertemiz odaları ve zaman zaman çok komik olabilen kendine has kuralları olan bir aile işletmesinde en lezzetli Karadeniz yemeklerini tadacak, hayatınızın en güzel uykularını uyuyacaksınız. Bu kadar eminiz, çünkü buraya defalarca yaptığımız yolculuklarda, tüm anlattıklarımızı eksizsiz yaşadık. Acele edin, çok az odamız var, tek kişilik oda sayımız ise sınırlı. Yolculuğu, bu yollarda biraz yıpranmış olsalarda, yaylalara tırmanabilen tek araç olan özel minibüsler ile yapacağız. Uçuşumuzun bir ayağını Trabzon'a alarak, Çay Bahçelerini de gezmeyi ihmal etmedik...Küçük bir grupla, Covid'in bile giremeyeceği yaylaların serinliğinde, kutsal arılar ile dört keyifli gün geçirme fırsatını kaçırmayın. Meraklısı için, burada yiyeceğiniz balın lezzetinden bahsetmeye hiç gerek bile yok: Gelince tadarsınız...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Karadeniz'in en az tanınan yaylalarında keyifli 3 gece ve 4 tam gün;
 • Az tanınan yaylaların keşfi: Fındıklı, Hepa yaylaları;
 • Çeçava Çay Bahçeleri, Çağlayan Vadisi Laz Konakları ve Mençuna Şelalesi gezileri;
 • Maral Şelalesi, İremit Camii, Borçka Karagöl ve Macahel (Camili Köyü) gezileri;
 • Göllerin ve yaylaların muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir yolculuk;
 • Yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin menüler.

19 Mayıs 2022 Perşembe Hopa - Borçka Karagöl - Hepa Yaylası - Efeler Köyü

Sabah, İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 06:45'de ki TK0390 no.lu uçuşu ile Hopa'ya hareket. Saat 09:55'de varış vekarşılama. Özel minibüs ile Karagöl Tabiat Parkı'na hareket. Parkın içinde bulunan, 19.yüzyıl başlarında, bugünkü "Klaskur (Aralık) Yaylası"nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu Klaskur Deresi'nin önünü kapatmasıyla oluşan Karagöl'ün Kıyısı' nda yürüyüş ve muhteşem manzaraların seyrinden sonra Heba Yaylası'na doğru yola devam. Yol boyunca, bolca yaban meyvası görerek ve Karagöl'ü tepeden seyrederek Heba Yaylası'na varış. Karagöl ve Karçal Dağları manzaralarının ortasındaki bir köy evinde son derece lezzetli yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği. Ardından, yayla evlerinin arasında keyifli bir yürüyüş. Daha sonra, özellikle son bölümü, zaman zaman bozuk olan yol zeminine rağmen güzel manzaraların ortasında bir yolculukla, adeta bulutların üzerinde konumlanmış ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz otelimize varış. Odalara yerleşme ve ev hanımlarının hazırladığı lezzetli akşam yemeği.

20 Mayıs 2022 Cuma Saklı Yaylalar'ın keşfi: Fındıklı Yaylası

Sabah, eski adı büyük kayalıklar anlamına gelen Eprat olan Efeler Köyü'nün tepesinde bulunan otelimizin hakim olduğu olağanüstü panoramaların ortasında lezzetli bir hakiki köy kahvaltısı. Kahvaltının sonunda, ev sahibi sizlere öğlen pikniğinizi hazırlayacağınız mütrevazi bir büfe hazırlayacak; buradan da öğle yemeğimiz için sandöviçimizi hazırlayarak yaylalara doğru yola çıkış. Tüm gün, müthis ekosistemler ve harika manzaralar göreceğiniz köy ve yayla gezileri: Bir tarafı Gürcistan Dağları'na açık yaylalarda eğer şansınıza varsa bulut denizini görerek, hala ahşaptan yapılma karakteristiğini koruyan evlerin arasında gezerek, olağanüstü panoramalarla karşılaşacaksınız. Hava şartları izin verdiği takdirde, bu yolculuk Fındıklı Yaylası'na kadar sürecek. İnanılmaz güzellikteki ve Karadeniz'in en bakir yaylalarını gördükten sonra, akşam üstü köye dönüş. Şahit olduğunuz en etkileyici güneş batımlarından birini buradan izleyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği ve geceleme.

21 Mayıs 2022 Cumartesi Macahel (Camili Köyü) - Maral Şelalesi - İremit Camii ve yakın çevre köyleri

Sabah, yine köy kahvaltımızı yapıp, tarafından Türkiye'de ki ilk biyosfer rezerv alanı ilan edilen Macahel'e hareket. El değmemiş bitki örtüsü, zengin ormanları, saf Kafkas arılarıyla olağan üstü bir ekosisteme sahip olan bu bölgede bulunan Camili Köyü' ne varış ve ardından çevreyi tanıma gezisi: Camili, sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nında en bakir ormanlarına sahip ve yırtıcı kuşların göç yolları üzerinde bulunmakta. Pek çok irili ufaklı kolla beslenen Maçahel Çayı Vadisi, sahip olduğu farklı türlerdeki asırlık ağaçlardan ve yaban hayatından dolayı yeşil bir cenneti andırmakta. Köy içersine yürüyüş yaparken, 1855 yılında bir çığ felaketiyle yıkıldıktan sonra, yıkılan caminin kalan keresteleri ve köylüler tarafından samanlıklarını, serenderlerini, ambarlarını bozarak elde ettikleri ahşaplar kullanılarak Arhavili ustalar tarafından yapılan Köy Camii gezisi. Daha sonra, Maral köyünde, yöre sakinlerinin "yeryüzü cenneti" olarak andığı Maral Şelalesi'nde yürüyüş ve şelalenin seyri: 68 metreden vadi tabanına dökülen şelale havzanın en önemli güzellikleri arasında yer almakta. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Maral'dan dönüş yolunda, renkli süslemeleriyle ilgi çeken, ahşap İremit Camii gezisi ve çevre köylerde molalar vererek, Efeler'e dönüş. Akşam üstü, bölge arıcılığı üzerine, Arıların İnanılmaz Serüveni'ni keşfedeceğiniz bir söyleşi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

22 Mayıs 2022 Pazar Mençuna Şelalesi - Çağlayan Vadisi - Çeçava -Trabzon - İstanbul

Sabah, köy kahvaltımızın ardından, Efeler Köyü'nü terk ederek Mençuna Şelalesi'ne doğru yola çıkış. Arhavi yakınlarında bulunan ve 80 mt.den akan bu şelale, akan suya fon teşkil eden siyah kayalıklar ve suyun oluşturduğu bembeyaz köpüklerle müthiş bir görünüm sunmakta. Üzerindeki Asma Köprü ise ayrı bir güzellik oluşturmakta. Şelale gezisinden sonra Çağlayan Vadisi'ne doğru yola devam. Yeşile doyacağınız muhteşem manzaralar sunan bir orman örtüsüyle kaplı derin bir koridor olan Çağlayan Vadisi'nde dört kilometre boyunca göreceğiniz Laz Konakları ve Çağlayan ve Aslandere Köprüleri, fotoğraf tutkunları için bir cennet. Vadiyi gezdikten sonra, Çayeli'ne varış ve yöreye özgü kuru fasulye, pilav ve sütlaçtan oluşan öğle yemeği. Yemekten sonra, en harika çay bahçesi manzaralarını seyredeceğiniz Çeçeva Köyü'ne doğru yola devam. Burada, olağanüstü güzellikteki çay bahçelerinde gezdikten sonra Rize'ye doğru yola devam. Maşhur Rize Bezleri'ni görebileceğiniz Rize'de ve Sürmene Bıçakları'nı görebileceğiniz Sürmene'de ve molalar vererek Trabzon Havalimanı'na varış. Türk Havayolları'nın saat 18:25'de kalkan TK2833 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 20:15'te İstanbul Havalimanı'na varış.
Macahel: Dada Ena Aile Pansiyonu
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 1, 2, ve 3. gün akşam yemekleri;
  • 1, 2, 3 ve 4. gün öğle yemek veya piknikleri;
  • Programda belirtilen otelde konaklama ve kahvaltı;
  • Konforlu özel tur minibüsü ile seyahat;
  • Rehberlik hizmetleri.
  • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç ) ;
  • İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Hopa - Trabzonİstanbul uçak biletleri;
  • Ören yerleri girişi için müze kart;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur rehberi bahşişi;
  • Her türlü kişisel harcama;

  * PoloTurizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.