Lüleburgaz Bağ Rotası

Trakya'nın kadim bağlarını ve eşsiz teruarını keşfe davetlisiniz. Bu gezimizde bağcılık ve üretim teknikleri hakkında bilgi alabilir, üzümün bağda başlayıp şişede son bulan ilham verici hikayesini üreticilerimizin kendilerinden dinleyebilirsiniz. Toprağın ve güneşin eşsiz dansı bağda meyvesini üzüm olarak veriyor. Bağcılık ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz sohbetler, keyifli tadımlar sizi bekliyor. Butik üreticilerimizin madalyalı ürünlerini, yerel peynirler eşliğinde yudumlayacağınız ve şarap eğitmeni Cüneyt Uygur'un tecrübelerini bizlerle paylaşacağı bir seyahat hazırladık sizlere.

* TUR PROGRAMI :
Sabah, 07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden, 08:00 Taksim'den hareket ve yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra Arcadia bağlarına varış. Hamitabat ve Çeşmekolu köyleri arasında konumlu Arcadia, 200 hektarlık bir arazi içine kurulu bağları, Şato tipi üretimhanesi, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleri ile doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlandı. Üretim tesislerini ve bağı gezdikten sonra 7 farklı üründen oluşan keyifli bir tadım bizi bekliyor.
Bir sonraki molamız Lüleburgaz, Gusto Celepoğlu Konak'da yerel lezzetlerden oluşan enfes bir öğle yemeği ve Chamlija Bağcılık tarafından üretilmiş 6 farklı ürün tadımı. Chamlija bağları, Trakya'nın kuzeyinde yer alan Istranca masifi olarak adlandırılan dağlık alanın güney eteklerinde yer almaktadır. Bu masif, yüz milyonlarca yıl süren güçlü bir aşınma dönemi geçirmiştir. Bu aşınma sonunda hızlı bir çökme ile bağların havzasında kalın bir kil ve kireçtaşı istifi gelişmiştir. Bölgenin tabanında 65 milyon yıl önce lagün ve kıyı okları ortamında çökelmiş, piritli yeşil killer, ince kömür düzeyleri ve kumlar yer almaktadır. Bu zengin toprak yapısının meydana getirdiği ürünleri birlikte tadacağız. Aynı zamanda rehberimiz Cüneyt Uygur ile birlikte yemek şarap uyumu atölyesi yapacağız. Turumuzun son molasından sonra İstanbul'a dönüş için hareket.

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER

  • İstanbul'dan Lüleburgaz'a yol boyunca keyifli manzaralar eşliğinde teruarın etkileri hakkında sohbet
  • Arcadia bağlarını ve üretim tesislerini gezdikten sonra, yerel peynirler eşliğinde 7 farklı ürün tadımı
  • Gusto Celepoğlu Konak'da yerel lezzetlerden oluşan eşsiz bir öğle yemeği ve Chamlija Bağcılık'ın üretimi 6 farklı ürün tadımı
  • Turumuzun rehberi, Cüneyt Uygur'un eşliğinde şarap & yemek uyumu atölyesi
  • Ögle yemeginde içecek ikramı,
  • Konforlu araç ile seyahat;
  • Rehberlik hizmetleri.
  • Tur Rehberi hariç tüm bahşişler.
  • Seyahat sigorta paketi.