Küba'da 1 Mayıs

KLASİK TURLAR  Pek Yakında
30 Nisan 2020 - 12 Mayıs 2020
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Gezilecek Yerler : Havana - Pinar del Rio - Vinales - Santiago de Cuba - Bayamo - Camaguey - Los Ingenios Vadisi - Trinidad - Santa Clara - Cienfuegos - Zapata Yarımadası
Yeşil bir timsaha benzetilen Karayipler'in en büyük adası Küba Asya, Avrupa, Afrika ve yerli Kızılderili etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü, kendine özgü ulusal bilinci ve dayanışma duygusu ile, Yeni Dünya'daki diğer İspanyol sömürgelerinden farklı bir ülke. Salsa müziğinin ritminde yaşayan ve adeta bir renk cümbüşü oluşturan bu ada, insana bulaşıcı bir yaşama sevinci aşılıyor...
Hayatı boyunca siyasi ideallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen, 25 Kasım 2016 tarihinde 90 yaşında hayatını kaybeden Küba'nın efsanevi devrimci lideri Fidel Castro, sosyalistler için büyük önem taşımaya devam ediyor. Ancak adanın son dönemdeki açılımlarından dolayı, muhteşem 1 Mayıs kutlamalarını izleyebilmek için belki de son seneler...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küba'nın şüphesiz en özel etkinliği olan 1 Mayıs kutlamalarına katılım.
 • Bu turun programı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan mistik ve büyüleyici Havana şehrini, şaşırtıcı oluşumları ile Vinales Vadisi'ni, Cienfuegos'un tarihi merkezini, Karayipler'in müze şehri Trinidad'ı ve Ingenios Vadisi'ni, Camaguey'in tarihi merkezini ve San Pedro de la Roca-Morro Kalesi'ni içermekte.
 • Küba'nın en çekici güzelliklerini ve tarihinin en önemli dönemlerini yansıtan bu gezi esnasında ünlü yazar Hemingway'in bıraktığı izler; devrimci ordunun Amerikalılarla savaştığı Zapata Yarımadası; "El Che"nin anıtsal şehri Santa Clara; Afro-Kübalı kültürün başkenti Santiago de Cuba gibi yerleri keşfetme imkanı.
 • Konaklamalar için konforlu 4 yıldızlı oteller.
 • Karayip Denizi'nin masmavi sahilinde, beyaz kumun ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz, "Her Şey Dahil" otelde iki gece konaklama.
 • Seyahati konforlu bir otobüs ile yapıp, Havana'dan Santiago de Cuba'ya uçak ile ulaşım.
 • Her zamanki gibi tüm yemekler programa dahil. Sadece Havana'da 1 akşam yemeği kabare şovlarına katılabilmeniz veya dilediniz gibi bir akşam geçirmeniz için serbest.

Başlangıç Günü

29 Nisan Pazartesi günü saat 23:00'da Atatürk Havalimanı'nda buluşma.

30 Nisan 2019 Salıİstanbul - Havana

Türk Hava Yolları ile saat 01:45'te hareketle 08:05'te Havana'ya varış. Karşılamadan sonra, Küba'nın başkentinin keşfi için hareket. İlk olarak, 1954 yılında kazandığı Nobel Ödülü'nü Kübalılara hediye eden ve aşkları, ilginç hayatı ile Havana'ya damgasını vuran Amerikalı yazar Ernest Hemingway'in izinde bir gezi. Lobisini fotoğraflarının süslediği eski Havana'daki Ambos Mundos otelindeki Hemingway'in odasını ziyaret ve Hemingway'in meşhur ettiği Floridita restoranında kokteyl içme imkanı. Daha sonra, Paula tepelerindeki bir görsel şölen olan Hemingway'in evi Finca Vigia'yı ziyaret. "İhtiyar Adam ve Deniz" adlı yazarın eseri sayesinde hayli popüler olan küçük balıkçı köyü Cojimar'da öğle yemeği. Öğleden sonra, Havana'ya dönüş ve şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşme. Güzel bir dinlenmenin ardından, akşamüstü otelden hareket ederek yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

01 Mayıs 2019 ÇarşambaHavana

İspanyol sömürge döneminden, sosyalist devrimine kadar kendini ilk inşa edildiği haliyle koruyabilen Havana, müzeleriyle, koloniyal binalarıyla, 50'li yılların Amerikan arabalarıyla, tiyatro, kabare ve gece klüpleriyle, renkli bir gece hayatıyla eşi olmayan bir kültürel yapıya sahip. Sabah, büyük yürüyüşün başlangıç noktasına yakın bir yere otobüsle transfer. 1 Mayıs kutlamaları için yerel rehberimiz eşliğinde Jose Marti Plaza de la Revolucion Meydanı'na yürüyüş. Sabahın çok erken saatlerinde başlayan 1 Mayıs kutlamalarında, Jose Marti Plaza de la Revolucion Meydanı'nda (bölge trafiğe kapatılıyor) "Kırmızı" T-Shirt giyen 1 Milyon Kübalı ve Küba dostu toplanmakta. Fidel Castro'nun meşhur "Hasta La Victoria Siempre!" (Zafere kadar, daima), "Venceremos!" (Kazanacağız), "Patria o Muerte!" (Vatan ya da ölüm) sloganlarıyla kapatılan konuşmalarının arasında konserler verilmekte. Öğlene doğru, otobüsle buluşma ve otele dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan "Habana Vieja" ve kolonyal mahallelerinin rehber eşliğinde yürüyerek keşfi. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

02 Mayıs 2019 PerşembeHavana - Pinar del Rio - Vinales - Havana

Sabah, adanın batı ucunda bulunan ve devasa kalker tepeler olan "mogote"leri ile tanınan yemyeşil Vinales Vadisi'ne hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış olan ve harika manzaralara sahip bu vadi, Küba'nın bahçeleri diye de tanınmakta. Dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği Pinar del Rio'da geleneksel yöntemlerle el yapımı puro üreten bir fabrika gezisinin ardından Vinales Vadisi'nde "Cueva del Indio" mağarası içinden geçen nehirde sandal gezisi. Vinales'te tarih öncesi devirlere dayanan ve 1959 yılında Kübalı sanatçı Leovigildo Gonzalez Morillo tarafından çizilmiş "Mural de la Prehistoria" adlı dev duvar resimlerini gezdikten sonra Los Jazmines'teki etkileyici kayalıkların önünde mola. Ögle yemeği geziler esnasında. Akşamüstü Havana'daki otele dönüş. Akşam yemeği yerel "Habana Vieja"daki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

03 Mayıs 2019 CumaHavana - Santiago de Cuba

Sabah serbest zamanın ardından, Prado ve Malecon arasında uzanan Modern Havana'nını keşfi. Mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında gösterilen Küba Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi'ni ziyaret. XX. yüzyılın ilk çeyreğinde açılan bu müzede, sömürge döneminden günümüze uzanan Küba sanatının dışında uluslararası sanatçıların eserlerini de görmek mümkün. Gezinin ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Akabinde, havalimanına transfer ve Cubana Hava Yolları ile adanın doğu ucundaki ve Küba'nın ikinci büyük şehri Santiago de Cuba'ya hareket. Devrimden önce Küba devletinin başkenti olan Santiago de Cuba, tarihi birçok yapıyı barındırmakta. Bu muhteşem şehir, geçmişte İspanyol Armadası'nın Karayipler'deki ana üssü ve Batı Afrika'dan gelen köle gemilerinin varış limanıydı. Bugün hâlâ, burada yaşayan halkın büyük bölümü Afrika kökenlidir. Akşamüstü, adeta müziğin ritminde yaşayan Santiago de Cuba'ya varışı takiben şehir merkezine transfer ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Mayıs 2019 CumartesiSantiago de Cuba

XVI. yüzyılın başlangıcında Avrupalılar tarafından kurulan ilk şehirlerden biri olan Santiago de Cuba hareketli bir tarihe sahip fakat en çok 1959'da hükümetin devrilmesine yol açan Fidel Castro'nun diktatör Batista yönetimine karşı saldırısı ile ihtilalin beşiği olarak anılır. Santiago de Cuba aynı zamanda buraya yerleşen değişik etnik grupların etkisiyle küba müziğinin beşiğidir ve Küba'nın en egzotik şehri ünvanına sahip. 1514'te Vali Diego Velasquez'in eseri olan Santiago de Cuba'nın tarihi merkezinin keşfi: katedral; Latin Amerika'nın en eski ve en güzel örneklerinden biri "La Casa de Diego Velasquez" in evi; 26 Temmuz 1953'te, Fidel Castro liderliğindeki bir grup devrimcinin silahlı saldırısına sahne olan ve duvarlarında hâlâ büyük mermi deliklerinin bulunduğu sarı Moncada Kışlası; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, Santiago körfezine hakim San Pedro de la Roca-Morro Kalesi; Küba devriminin babası olarak tanınan Jose Marti, Fidel Castro ve efsanevi Buena Vista Social Club orkestrası mensubu Compay Segundo gibi ünlülerin yattığı, görkemli mezar taşları ile süslü Santa Ifigenia mezarlığı; İhtilal Meydanı ve Karnaval Müzesi... Akşamüstü otele dönüş. Öğle yemeği geziler esnasında. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

05 Mayıs 2019 PazarSantiago de Cuba - Bayamo - Camaguey

Kahvaltının ardından, Bayamo'ya doğru hareket. 1868'de Küba'nın millî marşı La Bayamesa'yı yazan Pedro Figueredo'nun doğum yeri olan Bayamo panoramik gezisinden sonra ülkenin orta bölgesinin tarım merkezi olan Camaguey'e doğru yola devam. Camaguey'e varışı takiben, yerel bir restoranda ögle yemeği. Santiago, Habana, Baracoa, Sancti Spiritus ve Bayamo'nun yanı sıra Puerto del Principe, Küba'da kurulan ilk altı Hıristiyan kasabalardan biridir. 1514 yılında, Küba'nın doğu kıyısında "Santa María del Puerto del Principe" olarak kurulan şehir, 1528 yılında iç bölgelerde bir yerli köyü olan Camaguey'in bulunduğu yere taşınmış. İlk Küba Bağımsızlık Savaşı'nın kahramanı Ignacio Agramonte'nin doğum yeri olan Camaguey eskiden yağmur suyu biriktirmek amacıyla ve temel gıdaları muhafaza etmek için kullanılan "tinajores" adlı büyük küpleri ile meşhur. Öğleden sonra, şehir merkezindeki otelimize yerleşmenin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Camaguey'in kalbinin keşfi: bir labirenti andıran dar sokakları, çok sayıda romantik meydanları, güzel kiliseleri ve binaları... Gezi esnasında, ünlü heykeltıraş Martha Jimenez'in sanat galerisini ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

06 Mayıs 2019 PazartesiCamaguey - Los Ingenios Vadisi - Trinidad

Sabah, Trinidad'a doğru hareket. Şeker kamışı tarlalarıyla kaplı ve ilk şeker değirmenlerinin inşa edildiği, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Los Ingenios Vadisi'nin keşfi. XIX. yüzyılın en büyük şeker kamışı plantasyonlarından biri olan Manaca Iznaga ve 45,50 metre yükseklikteki gözetleme kulesi gezisinden sonra, Sancti Spíritus şehrinden geçerek Trinidad'a doğru yola devam. Trinidad'da yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, gönenç dönemi olan XVIII. - XIX. yüzyılları arasında şeker üretimiyle zenginleşen Küba'nın en güzel kolonyal şehri olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Trinidad'ın keşfi. Gezi sırasında, görkemli Plaza Mayor Meydanı ve Kilisesi, parke taşlı tipik sokaklar ve küçük meydanlar, rengarenk evler ve dükkanlar, geleneksel çömlekleriyle Casa del Alfarero, Palacio Cantero Müzesi, adını limon suyu ve bal karışımı bir kokteylden alan meşhur " Canchanchara" tavernası gibi Trinidad'ın en güzel ve en ilginç yerlerini keşfedebilirsiniz. Gezinin ardından serbest zaman ve sonrasında Trinidad şehrinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ancon'a varış ve Karayip Denizi'nin kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

07 Mayıs 2019 SalıTrinidad - Remedios - Cayo Santa Maria

Sabah, adanın kuzey kıyısının ortalarına doğru hareket. Yol üzerinde, rengarenk evleri ve sömürge döneminden kalma yapılarıyla Trinidad'ın sakin kardeş şehri olan Remedios gezisi. Remedios ya da tam adıyla San Juan de los Remedios, 1513 yılında Vasco Porcallo de Figueroa tarafından kuruldu. Şehrin kalbi ve ana meydanı Plaza Marti'de bulunan, altın bir altar barındıran "Iglesia Mayor de San Juan Bautista" kilisesini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Cayo Santa Maria'ya doğru yola devam. Cayo Santa Maria, Küba'nın kuzey kıyısının açıklarındaki ve kralın bahçeleri anlamına gelen "Jardines del Rey" takımadasının bir parçasıdır. Ada, Caibarien yakınlarındaki anakaraya, 1989 ile 1999 yılları arasında inşa edilen 48 kilometrelik "pedraplén" adlı, üzerinde 45 köprü bulunduran dünyanın en uzun geçidi ile bağlanmış. Cayo Las Brujas adasında, bembeyaz kumsal ve turkuaz denizin muhteşem birlikteliğini sergileyen özel bir plajın hemen yanı başında konumlanan otelimize varış ve yerleşme. Günün geri kalan kısmı "all inclusive" olarak kalınacak otelde serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

08 Mayıs 2019 ÇarşambaCayo Santa Maria

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için "all inclusive" olarak kalınacak otelde serbest gün. Geceleme otelde

09 Mayıs 2019 PerşembeCayo Santa Maria - Santa Clara - Cienfuegos

Sabah, "pedraplén" i takip ederek anakaraya geri dönüş ve zırhlı tren saldırısıyla Küba devriminin en şanlı bölümlerinden birinin yer aldığı ve "Che'nin şehri" olarak anılan Santa Clara şehrine doğru yolculuk. Şehir turunda, devrimin önemli lideri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının cephanesinin neredeyse tümünü taşıyan zırhlı treni, küçük bir gerilla grubunun başındayken 9 Ekim 1967'de Bolivya'da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve "El Che" nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini görebilirsiniz. Santa Clara'da ögle yemeğinden sonra UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve "Güney'in İncisi" olarak bilinen Cienfuegos'a doğru yola devam. Cienfuegos adını, Fulgencio Batista başkanlığını devirmek için birçok yeraltı aktiviteye katılan ve Küba Devrimi'nde önemli bir rol oynayan Camilo Cienfuegos Gorriaran'dan almış. Şehir turu sırasında Parque Marti, bağımsızlık savaşçısı adının verildiği Jose Marti meydanı, 1887-1889 yılları arasında yaptırılan Tomas Terry Tiyatrosu ve ihtişamlı Palacio Valle gibi Cienfuegos'un en güzel yerlerini keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10 Mayıs 2019 CumaCienfuegos - Giron - Havana

Kahvaltının ardından, zengin bir endemik bitki ve hayvan popülasyonuna sahip Zapata yarımadasına hareket. Yarımadanın doğusunda bulunan ve "domuzlar körfezi" anlamına gelen Bahía de Cochinos'taki Playa Giron Müzesi'ni ziyaret. Müze, ABD'nin desteklediği ve başarısızlıkla sonuçlanan, 1961'deki Fidel Castro karşıtı Domuzlar Körfezi istilasını anlatıyor. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Matanzas bölgesinden geçerekHavana'ya doğru yola devam. Varışı takiben otele yerleşme. Öğleden sonra, Havana'da istediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için serbest zaman. Akşam, San Carlos de la Cabaña Kalesi'ndeki geleneksel top atışı törenini izlemek üzere otelden hareket. İspanyol sömürgesi döneminde halkı surların kapılarının kapatılacağına uyarmak için gerçekleştirilen top atışı, bugüne kadar saat tam 21.00'de hiç aksatmadan devam etmiş. Buradaki askeri geçit törenini izleyebilirsiniz. Ardından, limanda tanınmış bir balık restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

11 Mayıs 2019 CumartesiHavana - İstanbul

Kahvaltının ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 09:25'te İstanbul'a hareket.

12 Mayıs 2019 Pazarİstanbul

Saat 09:05'te İstanbul'a varış
Cienfuegos :La Union 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Trinidad:Brisas Trinidad del Mar 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Camaguey:Santa Maria Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cayo Santa Maria:Dhawa Resort 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Santiago de Cuba:Meliá Santiago 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Havana:NH Capri La Habana 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Havana/Santiago de Cuba; Havana/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1. günden 11. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 1. günden 11. güne kadar 11 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç**);
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havalimanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.
** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 65 $ düşünmek gerekir.

Vize

Küba için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.