BODRUM - HİSARÖNÜ - BODRUM

Bodrum limanından Datça Yarımadası'nın masmavi sularına doğru uzanan bir haftalık bu tatil tüm senenin yorğunluğunu üzerinizden atmanıya yardımcı olacak ve hatta kesin çözüm olacak. Üstelik konforlu bir guletle, her gün yelken açarak yapacağınız bu kısa deniz yolculuğunun, bu güne kadar yaşadığınız deneyimlerden ne kadar farklı olduğunu hissettiğinizde, mutluluğunuz bir kat daha artacak. Hafta boyunca sakin köşelerde gizli kalmış bir çok antik kenti keşfetme imkanınız olacak. Bütün bunlara teknede hazırlanan yemeklerin lezzeti de eklenince, unulmaz hatıralarla geri döneceksiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • 21 mt. ve 7 kabinli, klimalı, Bodrum yapımı Gulet ile, her gün en az 1 saat yelken yaparak, denizin keyfini çıkaracağınız bir yolculuk.
 • Guletin tecrübeli ahcısı sizlere, ilk akşam yemeğinden son sabah kahvaltısına kadar, lezzetli yemekler hazırlamatan mutluluk duyacak.
 • Teknenin donanımları: Klima - Buz Makinesi - Kahve Makinesi - Şarap Soğutucu - Odalarda servis telefonu - Türk Karasularında internet bağlantısı - Müzik Sistemi - CD&DVD Oynatıcından oluşmakta.
 • Su sporları için teknede Küçük Yelkenli - Kano ve Şnorkel Ekipmanları bulunmakta.
 • Ayrıyeten, katılımda bulunarak Jet ski - Su Kayağı - 2 adet Ringo - Big Mable yapma imkanlarınız olacak.

1. Gün BODRUM

Bodrum Limanı'nda saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos'un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır.

2. Gün KNIDOS

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Sabah erken saatlerde Palamutbükü’ ne doğru yola çıkılır. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra İnceburun’ a demirlenir. Akşam yemeği ve geceleme İnceburun’da yapılır.

3. Gün PALAMUT BÜKÜ - İNCE-BURUN - KARGI LİMANI

Kahvaltıdan sonra Aktur’ a hareket edilir. Sonra ilk durağımız Bencik Koyu olacaktır. Girişi çok dar olan bu koyda içeriye doğru yol alındığında eşsiz bir manzarayla karşılaşacaksınız. Bencik, Hisarönü Körfezi’yle Gökova Körfezi’ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu’nda yapılacaktır.

4. Gün ORHANİYE - BOZBURUN

Sabah kahvaltıdan sonra Emel Sayın Koyu’na demirlenir. Yüzme molasından sonra öğlen yemeği için Orhaniye’ ye hareket edilir. Orhaniye Koyu’nda ‘Kız Kumu’ adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle oluşan doğal yapı olağanüstü bir görünüm sergiler. Sahilden denizin içerisine doğru su üzerinde yürünebilen kırmızımsı kum yolla ilgili çeşitli efsaneler anlatılır. Koydaki bir adacık üzerinde kale duvarları görülen antik dönemden kalıntılar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Selimiye’de yapılacaktır.

5. Gün BENCİK - DISHLISHE

Dirsek Bükü’nde demirledikten sonra küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun’a doğru hareket edilir. Eskiden bu bölgenin kıyıları boyunca sünger çıkartılmaktaydı fakat günümüzde artık yöre halkı süngercilikte hem iyi gelir sağlayamadığı hem de eski tekniklerle tehlikeli bir iş olduğu için süngerciliği bırakmıştır. Bunun yerine gulet tekneler inşa edilmeye başlanılmıştır ve Bozburun Guletleri sektördeki yerini almış bulunmaktadır.

6. Gün KARAİNCİR - DATÇA

Güne Datça’ya doğru hareket ile başlanır. Su, kumanya v.b ihtiyaçlar tedarik edilir. Datça, M.Ö. VII. Y.Y.da Ege adalarından gelerek Ionia’nın güney kıyılarına yerleşen Dorlar tarafından kurulmuştur. Rutubetsiz ve bol oksijenli bir havaya sahiptir. Tarihçi Strabon'un "Tanrı yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını isterse Datça Yarımadasına bırakır" sözü boşuna söylenmemiştir. Anlatılanlara göre 500 yıl önce İspanyol korsanlar Datça'nın açıklarından geçerken, gemideki cüzzamlı hastaları Sarı Liman Koyu’ na bırakmışlar, ölüme terk edilen cüzzamlılar Datça'nın havası sayesinde iyileşmişlerdir. Datça Limanı’nda bir yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Knidos Limanında yapılır. Knidos; bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kentti. Tarihin büyük astronomi ve matematik bilimcisi Eudoxos, Doktor Euryphon, ünlü ressam Polygnotos, dönemin en ünlü heykeltıraşları Faros' lu Skopas ile Bryaksis, dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri'nin mimarı Sostrates ve Pers Kralı’nı amansız bir hastalıktan kurtaran hekim Ktesias burada yaşamıştır. Doktor Euryphon ve öğrencileri zamanının ikinci büyük tıp okulunu Knidos'ta kurmuştur. Eudoksos'un geliştirdiği ve dönemin büyük buluşu olan güneş saati, Knidos’ta bugün hala görülebilir. Antikçağ'da ünlü çıplak Afrodit heykeline ev sahipliği yapan ve o çağlarda genelevleriyle ün yapan kent, zamanla uzak diyarlardan gelen gemicilerin ve Arap tacirlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz

7. Gün BAĞLARÖZÜ - MERSİNCİK

Erken saatlerde Karaada’ ya doğru hareket edilir. Kahvaltı ve yüzme molası Poyraz Limanı’ nda verilir. Burası adanın kuzey tarafına bakan, turkuaz mavi sulara sahip çok güzel bir koydur. Öğle yemeği için Meteor Koyu’ na demir atılır. Burası Karaada’ nın güney tarafına bakan ve koyun içinde meteor çukurunun bulunduğu yerdir. Bu nedenle Meteor diye adlandırılmıştır. Yukarıdaki platformdan denize atlanabilir. Arzu eden konuklarımız Meteor Koyu’na çok yakın olan sualtı mağaralarında yürüyüş de yapabilirler. Giriş ücretlidir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’ na dönüş yapılır.

8. Gün BODRUM

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
Bodrum:Notus Gulet
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Klimanın limanlarda kullanılması kesinlikle yasaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 1.ci gün akşam yemeğinden 8.ci gün kahvaltıya kadar tüm yemekler
 • Dizel ve Benzin
 • Tüm liman vergileri ve palamar ücretleri
 • Mürettebat servisi
 • Transitlog ve çıkış işlemleri
 • Liman masrafları ve vergileri
 • Teknedeki ekipmanların ücretsiz kullanımı
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu
 • Kullanma ve içecek suyu
 • Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz)
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Teknedeki alkollü ve alkolsüz içecekler

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Hava koşullarına bağlı olarak program kaptan tarafından değiştirilebilir.

Vize